1. דף הבית
  2. /
  3. השירותים שלנו
  4. /
  5. בטון בקירות מוחלק

בטון מוחלק

מה זה בטון מוחלק?


בטון מוחלק הינו סוג של ריצוף העשוי משכבה אחידה וחלקה של בטון משופר. שכבה זו נוצרת על ידי הליכים של דחיסה והחלקה בעזרת מכשור ייעודי לכך. חברת האחים עלאא מספקת עבודות בטון מוחלק לבית ולגינה וללקוחות מכל מגזרי המשק. מדובר בעבודות מקצועיות המציגות רמה גבוהה ביותר של עמידות, עם ריצוף עכשווי, אחיד ומרשים ובהתאמה אישית מלאה. 


מה היתרונות של בטון מוחלק?


בחירת ריצפת בטון מוחלק לבית או לחצר מציגה שורה ארוכה של יתרונות מהותיים. העיקריים שבהם הינם:


רטיבות- בטון מחולק מציג רמה גבוהה של עמידות בפני רטיבות, ולכן הוא מתאים לשימוש חיצוני, שימוש בחדרים רטובים, סביב בריכות וכו'.


התאמה לאקלים- הריצוף מתאים לאקלים של ארצנו ויודע להתמודד היטב עם לחות, חום, יובש או שינוי קיצוני בטמפרטורה.


תשתיות קיימות- את הריצוף ניתן ליישם גם על תשתיות קיימות של אריחי קרמיקה ישנים, עם הגבהה של כשלושה מילימטרים של הרצפה.


עיצוב- בטון מוחלק מוצע עם שלל אפשרויות של עיצוב בקשת רחבה של דגמים, טכניקות ביצוע, גוונים, מרקמים וכדומה.


גוונים- הגוון המקורי של בטון מוחלק הינו אפור שיכול להיות בטונים שונים. כמו כן ניתן לצבוע את המשטח של הבטון המוחלק בכל גוון אחר.


חזות- ביד אמונה בטון מוחלק יספק משטח איכותי מעוצב, אחיד ומרשים. שלא כמו ריצוף רגיל בטון מוחלק ניתן לחלוקה בכל צורה מבוקשת, כמו גודל שלוש על שלוש, חלוקה לא שווה של ריצוף, עיצוב הריצוף עם צורות ועוד כיד הדמיון הטובה עליכם.


אחידות- שלא כמו באריחי ריצוף רגילים בבטון מוחלק אין צורך ברובה והתוצאה הסופית המתקבלת הינה אחידה וחלקה.


עמידות- רצפות של בטון מוחלק מציגות רמה גבוהה של חוזק ושל עמידות לאורך זמן ממושך בפני חבלות, עומסים ופגעי סביבה ומזג אוויר. עמידות זו מושגת בזכות חוזקו של הבטון, ביצוע מקצועי של עבודות ובזכות גימור של שכבת מגן השומרת על הריצוף בפני כתמים ושחיקה.


עבודות- יצירת ריצוף של בטון מוחלק על ידי גורם מקצועי מלווה בהליך יחסית קצר בן מספר ימים בודדים בלבד.


ניקיון ותחזוקה- משטחי בטון מוחלק הינם פשוטים לניקיון ותחזוקה באמצעות חומרי ניקוי רגילים.


למי מתאימה רצפת בטון מוחלק?


עבודות של בטון מוחלק מתאימות לצורכי חוץ ופנים כאחד, בין אם מדובר בעבודות של בטון מוחלק בגינה או בבית, עבור כל גודל וצורה של משטח - מרובע, עגול, מלבני משולש או א-סימטרי. כמו כן רצפת בטון מוחלק יכולה להשתלב בכל סוג של מבנה פרטי, עסקי, מסחרי או ציבורי. 


יתרה מכך, אם בעבר עבודות של בטון מוחלק שימשו רק לצורכי מסחר בדגש על חניונים, הרי שכיום עם שלל טכניקות של ביצוע וגימור הן הפכו לאלמנט מבוקש בקרב מעצבים ואדריכלים המככב בווילות ודירות יוקרה. בנוסף, בהיותו פתרון ריצוף יעיל אסטטי וייחודי שקל לנקות ולתחזק אותו, בטון מוחלק מבוקש גם במבני מסחר וציבור, במוסדות ועסקים שונים, לרבות בתי קפה, מחסנים, אולמות וגני אירועים, מוסכים, חניונים, חנויות משרדים ועוד. 


למה חשוב לקחת חברה מקצועית לעבודת בטון מוחלק בבית?


בכדי לזכות בכל היתרונות שיש בריצוף של בטון מוחלק חשוב לבצע עבודות אלו עם גורם מקצועי בדומה לחברת האחים עלאא. גורם שכזה המציג ידע וניסיון רב בעבודות של בטון מוחלק יציג רמה גבוהה של ביצוע וגימור, עם תוצאות העונות במדויק לבקשות וצרכי הלקוח. כמו כן עבודות מקצועיות יבטיחו את חוזקו ועמידתו של הריצוף לאורך זמן והן יבוצעו ביעילות ומהירות, עם הליך מסודר המחויב ללוחות זמנים.


בנוסף, חברה מקצועית ומנוסה בתחום יכולה לעצב את משטחי הבטון המוחלק בכל צורה וסגנון מבוקשים, ולספק לכל לקוח ייעוץ וליווי מקצועי עם הסבר על כל דגם ועל ההליך הצפוי, עם בבחירה נכונה של ריצוף בטון דקורטיבי.


מה חשוב לדעת לפני שעושים בטון מוחלק בגינה?


בטון מוחלק בגינה הפך להיות מבוקש בזכות מענה פרקטי, עמידותו גבוהה ויכולת להתאימו למגוון סגנונות עיצוב, ובהיותו קל לניקיון ותחזוקה. בטון זה יכול לשמש ליצירת שבילים, משטחי הסבה, ריצוף מרפסת או פרגולה, ריצוף סביב בריכה, לחנייה ועוד. יחד עם זאת, לפני שעושים עבודות של בטון מוחלק בגינה או בבית יש לתכנן מראש את מאפייני הריצוף. כך למשל, יש להבין היכן במדויק ריצוף זה ימוקם, מה יהיה גודלו וצורתו, וכן יש לבחון את המשטח עליו יונח הריצוף ולבדוק באם יש צורך ליישרו, להוסיף חצץ, להסיר משטחים ישנים וכדומה. גם יש להחליט על עיצוב הריצוף והגוון המבוקש עבורו, לוודא שהריצוף מתוכנן עם שיפוע לניקוז מי גשמים והשקיה וכמובן יש להבין כמה יעלו העבודות וכמה זמן הן ימשכו.


תהליך עבודות בטון מוחלק


תהליך עבודות של בטון מוחלק מורכב ממספר שלבים המשתנים בתחילתם בין מרחב פנימי לחיצוני, ומשתנים בין כל עבודה ומאפייניה. שלבים אלו כוללים:


בגינה יש קודם כל ליישר את האדמה, להוסיף חצץ ולהניח יריעה של בד יוטה ולקבע אותה לאדמה, וכך למנוע גדילת צמחים מתחת למשטח הבטון. לאחר מכן מניחים במהודק רשתות של ברזל המעניקות לריצוף תשתית יציבה המונעת היווצרות סדקים.

בבית חדש בסיס לבטון מוחלק יכול להיות של רשתות ברזל, שכבה של בטון, שכבה של בטון משוריין או סיבי פלדה. כמו כן,בבית קיים את היציקה ניתן לבצע מעל ריצוף קרמיקה, אך במידה ומדובר בריצוף אחר יש לפרקו ולפנותו.

בעזרת משאבה מאסיבית ייעודית למטרה זו יוצקים שכבה אחידה של בטון על גבי המשטח המיועד ולאחר מכן דואגים להשטיחו, ליישרו ולהחליקו בעזרת מכשיר מיוחד המחליק ומייבש את הבטון בו זמנית. מדובר בפעולות שחוזרים עליהן מספר פעמים באופן הגורם לבטון להיות יותר חלק, אחיד ועדין.


לאחר ייבוש ראשוני מעצבים את ריצוף הבטון בכל צורה מבוקשת עם כל הטבעה או חלוקה מועדפת, וכן דואגים לחיתוך הבטון באופן שימנע היווצרות של סדקים.

בסיום עבודות בטון מוחלק מורחים שכבת סילר צבעוני או שקוף שאוטמת את הריצוף ומגנה עליו ושיש לחדשה כל כמה זמן. הסילר מגיע עם גימור מט, מבריק או חצי רטוב.

גימור של רצפת בטון מוחלק יכול להיות גם באמצעות ליטוש או צריבה.

יש לנקות את הריצוף רק עם חומרים רגילים שאין בהם חומצות חזקות כמו אקונומיקה שגורמות לקילוף שכבת הריצוף העליונה.


מחיר החלקות בטון


יש לדעת כי מחיר החלקות בטון אינו אחיד והוא משתנה בהתאם למאפייני העבודה, בין אם היא מבוצעת בחוץ או בפנים, אם יש צורך ביישור מסיבי של גינה, אם מדובר במבנה חדש או ישן, אם העבודות מבוצעות על גבי משטח קיים, ובאם צריך לפרק משטח ישן. כמו כן המחיר מוכתב מגודל ריצוף מבוקש, רמת גימור וסוג עיצוב מבוקש עבור הרצפות, באם מסתפקים בגוון טבעי של הבטון או רוצים לשנות את צבעו וכדומה. לכן, בכדי לקבל מושג כמה יעלו לכם עבודות אלו כדאי להשוות מחירים ולבקש הצעות מחיר ממספר חברות מקצועיות ומומלצות, ולבחור את ההצעה המשלמת ביותר.



טואול - בניית אתרים