1. דף הבית
  2. /
  3. מידע נוסף
  4. /
  5. מהי מדה מתפלסת ומתי כדאי להשתמש בה

מהי מדה מתפלסת?

אותו חומר אבקתי המשמש ליישור ופילוס של משטחי רצפה לקראת ריצוף (קרמיקה, פרקט, אפוקסי, שטחי מקיר לקיר ועוד) הוא מדה מתפלסת. מדובר בחומר בנייה מתקדם ואיכותי לכל דבר. על מנת להתחיל את השימוש בחומר כל שיש לעשות הוא לערבב את האבקה יחד עם כמות המים הנכונה בהתאם להמלצת היצרן. נציין כי מדה מתפלסת מתאימה לפילוס משטחים בעובי של 1 מ"מ עד 50 מ"מ לקראת עבודה עם כמעט כל סוגי הריצוף.

סוגים של מדה מתפלסת שכדאי להכיר:

כהכנה לריצוף קרמיקה, פרקט למינציה, ריצוף PVC ושטיחים כדאי יהיה לעשות שימוש במדה מתפלסת צמנטית. כאשר דרוש כושר הידבקות מעולה בעבודה על תשתיות בעייתיות כדאי לבחור מדה על בסיס קלציום סולפט. כאשר נדרשת מדה חזקה במיוחד המדה המתפלסת צמנטית היא הבחירה הנכונה. בהתאם לצורך תוכלו למצוא גם מדה צמנטית מהירת ייבוש שמתאימה לכל סוגי הריצוף.

מדוע משתמשים במדה?

השלב בו מניחים את המדה הוא שלב הכנה חשוב מאוד לקראת הנחת הריצוף. החומר האבקתי משמש ליישור ופילוס שטחים לטובת הכנת תשתית ראויה לקראת הריצוף. ללא עבודת מדה טובה ומקצועית אתם עלולים למצוא את עצמכם עם משטח לא ישר. תיקונים עתידיים בריצוף כרוכים בעלויות גבוהות ולא מעט לכלוך. צעד חכם יהיה להשקיע בעבודת ההכנה על מנת למנוע תקלות וצורך בתיקונים בעתיד הקרוב.

עקרונות מרכזים בעבודה:

כחומר נוח לעבודה המדה פופולרית מאוד. החומר מתייבש מהר מאוד וכך ניתן להשלים את שלב ההכנה לקראת הריצוף במהרה. העבודה מתבצעת בקלות ללא צורך בשימוש בכלים מיוחדים או יקרים. בניגוד להחלקת בטון שדורשת ציוד מיוחד, החלקה משטחים עם מדה הרבה יותר מהירה ויעילה.

פילוס מוצלח של המשטח עם מדה מתפלסת ישמש בסיס איכותי להמשך העבודה. עבודה הפילוס מבטיחה משטח ישר, יציבה ובטיחותי לחלוטין להליכה. בעלי המקצוע בתחום עושים שימוש רב בחומר ואינם מעלים על דעתם הפסקת שימוש בו או החלפתו באחר. ללא שימוש במדה הסיכויים להשיג את אותן התוצאות במהירות קטנים. אצלנו בחברה עבודות מדה הן דבר שבשגרה. החברה מכירה היטב את כל הסוגים, את טכניקות העבודה ואת הדרך להשגת התוצאות הטובות ביותר בעבורכם.

 

טואול - בניית אתרים